Turnaukset Kaakkois-Suomi

HYVÄKSYTYT TURNAUKSET 2019

Pvm Turnauksen nimi
(>> linkki turnausivulle)
Ikäluokat Järjestäjä Paikkakunta
5.1. PEPO Cup P11 PEPO Lappeenranta
6.1. PEPO Cup P10 PEPO Lappeenranta
12.-13.1. Ruukki turnaus P12, P13 IPS Imatra
12.1. PEPO Cup P9 PEPO Lappeenranta
13.1. PEPO Cup P8 PEPO Lappeenranta
19.-20.1. PEPO Cup P13 PEPO Lappeenranta
19.-20.1. Aviasport talviturnaus P14 IPS Imatra
26.-27.1. PEPO Cup P12 PEPO Lappeenranta
26.-27.1. IPS/PEPO Cup P15 IPS Imatra
2.2. Halliturnaus T08 T11 HaPK Hamina
2.2. IPS Tyttöturnaus T12 T12 IPS Imatra
2.-3.2. PEPO Cup P11 PEPO Lappeenranta
3.2. T14 turnaus T14 IPS Imatra
9.2. PEPO Cup P10 PEPO Lappeenranta
10.2. PEPO Cup P9 ja P8 PEPO Lappeenranta
16.-17.2. PEPO Cup P10 PEPO Lappeenranta
3.3. Maalisturnaus P10 MiKi Mikkeli
3.3. HaPK harjoitusturnaus T14 HaPK Hamina
9.-10.3. Talviturnaus P9, P8, P7 ja T9 MYPA Myllykoski
9.3. PEPO Cup T11 ja T10 PEPO Lappeenranta
10.3. PEPO Cup T13 PEPO Lappeenranta
16.-17.3. Ystäväturnaus P10, P11 IPS Imatra
16.3. PEPO Cup P12 PEPO Lappeenranta
17.3. PEPO Cup P13 PEPO Lappeenranta
23.3. HaPK harjoitusturnaus T14 HaPK Hamina
30.-31.3. LAUTP Kevätturnaus P13, P12 ja P11 LAUTP Lappeenranta
6.4. RiPe Sport Umbro Cup P17 PeKa Kotka
13.-14.4. Huhtari Cup P11, P10, P9 ja P8 PEPO Lappeenranta
13.-14.4. Jäntevän kevätturnaus T14 ja T13 Jäntevä Kotka
13.-14.4. UK cup P15 ja P14 FC LaPa Lappeenranta
20.4. T12 Keväturnaus T12 Kultsu Joutseno
27.-28.4. LAUTP:n junioriturnaus P11, P10, P9, P8 ja P7 LAUTP Lappeenranta
25.-26.5. Tykkimäkiturnaus P12, P11, P10, P9, P8, P7
T12, T11, T10, T9, T8, T7
Sudet Kouvola
9.6. 09 jalkapalloturnaus P10 Union Plaani Heinola
15.-16.6. AnkkaPurhaturnaus P14, P11, P9 Purha Inkeroinen
29.-30.6. XXXIII Mikkeliturnaus P14, P13, P12, P11, P10, P9, P8, P7, P6 MiKi Mikkeli
29.-30.6. Ukonniemi Football Tournament P11, P10 IPS Imatra
10.-11.8. Kouvola Cup P13, P12, P11, P10, P9, P8, P7 MYPA Myllykoski
31.8.-1.9. Holidday Club Turnaus P11, P10, P9, P8, P7 IPS Imatra
28.-29.9. 44. Saimaa Turnaus osa 1. P11, P10, P9, P8,
T15, T13, T11, T9
Piiri Lappeenranta ja Imara
5.-6.10. 44. Saimaa Turnaus osa 2. P15, P14, P13, P12 Piiri Lappeenranta ja Imatra