Kouluttajat

VALMENTAJAKOULUTUS

   
Koulutuspäällikkö Hannu Ollila 0407324817 hannu.ollila(a)palloliitto.fi
Koulutusvastaava E-Savo, Matti Kuitunen - UEFA C , UEFA B 0440220034 matti.kuitunen(a)mikkelinpalloilijat.fi
Koulutusvastaava Itä-Savo, Saija Lehtimäki - Futisvalmentajan startti, Ikävaihekoulutukset 0503477772 stps.nuorisopäällikkö@gmail.com
Koulutusvastaava E-Kymi, Sami Ristilä - Ikävaihekoulutukset, UEFA C, UEFA B 0405104504 samiristila(a)hotmail.com
Koulutusvastaava E-Kymi , Ossi Virta - Futisvalmentajan startti, Ikävaihekoulutukset 0452701440 ossi.virta@hotmail.com
Koulutusvastaava E-Karjala, Timo Valkeapää - Futisvalmentajan startti, Ikävaihekoulutukset 0401795956 timo.valkeapaa(a)palloliitto.fi
Koulutusvastaava P-Kymi, Marko Honkanen - Futisvalmentajan startti, ikävaihekoulutukset 0405018561 marko.honkanen(a)kolumbus.fi
     
VALMENNUKSEN SEURAKOULUTTAJAT    
     
MAALIVAHTIVALMENNUS    
Aluekouluttaja, maalivahtivastaava Jussi Riikonen 0405350274 jussi.riikonen@mypa.fi
     

SEURATOIMINNAN KOULUTUKSET

   
SEURAKOULUTUS    
Ali Kangas-Hynnilä / Laatujärj. taso 3 0407495007 ali.kangas-hynnila(a)palloliitto.fi
Veijo Vainikka / Laatujärj. tasot 1-2 0400846280 veijo.vainikka(a)palloliitto.fi
     
JOUKKUEENJOHTAJAKOULUTUS    
Veijo Vainikka 0400846280 veijo.vainikka(a)palloliitto.fi
     

HUOLTAJAKOULUTUS

   
Piirin ja liiton lääkintäkouluttaja Bengt Kevin 0500546514 bengtkevin(a)gmail.com
Piirin lääkintäkouluttaja Harri Vesala 0440659862  
Piirin lääkintäkouluttaja Ari Virta 0405010936  
     

EROTUOMARIKOULUTUS

   
Erotuomarivastaava Vesa Vainio 0407030323 vesa.vainio(a)pp.nic.fi
Koulutusjärjestelyt piirijohtaja Veijo Vainikka 0400846280 veijo.vainikka(a)palloliitto.fi
Et-piirikouluttaja E-Kymenlaakso, Suvituuli Kangasmäki 0452035710 suvituuli.kangasmaki(a)gmail.com
Et-piirikouluttaja E-Karjala, Esa Kokkonen 0407076259 esa.kokkonen(a)kotikone.fi
Et-piirikouluttaja P-Kymenlaakso, Sami Kuitunen 0505202222 kuitusa(a)gmail.com
Et-piirikouluttaja P-Kymenlaakso, Kari Niilo-Rämä 0417467328 karinr1970(a)icloud.com
Et-piirikouluttaja E-Kymenlaakso, Pasi Laiho 0407026038 pasip.laiho(a)gmail.com
Et-piirikouluttaja E-Savo, Petri Ollikainen 0505515552 petri.ollikainen(*)hotmail.com