Kouluttajat

VALMENTAJAKOULUTUS

   
Alueellinen koulutusasiantuntija Hannu Ollila
- Kaikkien koulutusten organisointi , kouluttajakoulutus, täydennyskoulutukset, opintomatkat
0407324817 hannu.ollila(a)palloliitto.fi
Koulutusvastaava E-Savo, Matti Kuitunen
- UEFA C , UEFA B
0440220034 matti.kuitunen(a)mikkelinpalloilijat.fi
- Koulutusvastaava E-Savo, Mika Pasanen
- Futisvalmentajan startti, Jalkapallon tekniikat teemakoulutus
0443733636 mika.pasanen@mikkelinpalloilijat.fi
Koulutusvastaava Itä-Savo, Saija Lehtimäki
- Futisvalmentajan startti, Ikävaihekoulutukset, UEFA C
0503477772 stps.nuorisopäällikkö@gmail.com
Koulutusvastaava E-Kymi, Sami Ristilä
- Ikävaihekoulutukset, UEFA C, UEFA B
0405104504 samiristila(a)hotmail.com
Koulutusvastaava E-Kymi , Ossi Virta
- Futisvalmentajan startti, Ikävaihekoulutukset, Jalkapallon tekniikat teemakoulutus, UEFA C
0452701440 ossi.virta@hotmail.com
Koulutusvastaava E-Karjala, Timo Valkeapää 
- Futisvalmentajan startti, Ikävaihekoulutukset
0401795956 timo.valkeapaa(a)palloliitto.fi
Koulutusvastaava E-Karjala, Tero Nieminen
- Futisvalmentajan startti, UEFA C
0503204539 tero.nieminen@imatranpalloseura.fi
Koulutusvastaava P-Kymi, Marko Honkanen
- Futisvalmentajan startti, ikävaihekoulutukset, UEFA C
0405018561 marko.honkanen(a)kolumbus.fi
VALMENNUKSEN SEURAKOULUTTAJAT    
     
MAALIVAHTIVALMENNUS    
Aluekouluttaja, maalivahtivastaava Jussi Riikonen 0405350274 jussi.riikonen@mypa.fi
- MV-D  ja MV -C    

SEURATOIMINNAN KOULUTUKSET

   
SEURAKOULUTUS    
Henri Alho / Laatujärj. taso 3 0408406977 henri.alho(a)palloliitto.fi
Veijo Vainikka / Laatujärj. tasot 1-2 0400846280 veijo.vainikka(a)palloliitto.fi
     
JOUKKUEENJOHTAJAKOULUTUS    
Veijo Vainikka 0400846280 veijo.vainikka(a)palloliitto.fi
     

HUOLTAJAKOULUTUS

   
Piirin ja liiton lääkintäkouluttaja Bengt Kevin 0500546514 bengtkevin(a)gmail.com
Piirin lääkintäkouluttaja Harri Vesala 0440659862  
Piirin lääkintäkouluttaja Ari Virta 0405010936  
     

EROTUOMARIKOULUTUS

   
Erotuomarivastaava Vesa Vainio 0407030323 vesa.vainio(a)pp.nic.fi
Koulutusjärjestelyt piirijohtaja Veijo Vainikka 0400846280 veijo.vainikka(a)palloliitto.fi
Et-piirikouluttaja E-Karjala, Esa Kokkonen 0407076259 esa.kokkonen(a)kotikone.fi
Et-piirikouluttaja P-Kymenlaakso, Kari Niilo-Rämä 0417467328 rommireko(a)gmail.com
Et-piirikouluttaja E-Kymenlaakso, Pasi Laiho 0407026038 pasip.laiho(a)gmail.com
Et-piirikouluttaja E-Savo, Petri Ollikainen 0505515552 petri.ollikainen(a)hotmail.com