LeikkiMaailma

Uusien joukkueiden ilmoittautuminen syksyn turnauksiin ja vastaavasti mahdollinen poisjäänti syksyn kilpailusta tulee tehdä viimeistään 03.06.

Kaikki Pelaa - säännöt >>>>>

(12.04.2018)

P11 (-07)
AC BARCA, FC Pogosta, FC SIILI, JIPPO-j, JuPS, KiuPa, LehPa/musta, LehPa/punainen, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, RautU, SaPa, SoU, SuPa, ToU/08, WJK, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (22)
- 8v8 - 2x30 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkavan ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

05.05.         
turnausjärjestäjänä JIPPO-j - Joensuu, Koillispuisto tn
- JIPPO-j, FC Pogosta, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, WJK, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (7)
turnausjärjestäjänä PK-37 - Iisalmi, Kankaan Liikuntapuisto tn
- PK-37/sininen, FC SIILI, JuPS, KiuPa, NP-H, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, SoU (8)
turnausjärjestäjänä ToU - Toivala, Tanhula tn
- ToU/08, AC BARCA, LehPa/musta, LehPa/punainen, RautU, SaPa, SuPa (7)

26.05.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Ahmo tn
- FC SIILI, AC BARCA, JIPPO-j, KiuPa, NP-H, SoU, ToU (7)
turnausjärjestäjänä LehPa - Lehmo, High Pine Lane tn
- LehPa/musta, FC Pogosta, JuPS, LehPa/punainen, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (8)
turnausjärjestäjänä SaPa - Pieksämäki, Hiekanpää tn
- SaPa, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, RautU, SuPa, WJK (7)

16.06.         
turnausjärjestäjänä AC BARCA - Riistavesi, Vartiala
- AC BARCA, FC Pogosta, LehPa/musta, LehPa/punainen, JuPS, NP-H, SuPa (7)
turnausjärjestäjänä KiuPa - Kiuruvesi, Kuorevirta
- KiuPa, FC SIILI, LehPa/punamusta, LehPa/valkoinen, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, ToU (8)
turnausjärjestäjänä WJK - Varkaus, Keskuskentän tekonurmi
- WJK, JIPPO-j, RautU, SaPa, SoU, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (7)

04.08.          turnausjärjestäjinä FC Pogosta, NP-H, SoU
18.08.          turnausjärjestäjinä JuPS, RautU
01.09.          turnausjärjestäjinä SuPa, Yllätys
_________________________________________________________________________________________________________________________________________

P10 (-08)
FC SIILI, HeiPa, Hurtat, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JuPS, JuPy, LaPa-95, LehPa/09 raita, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SaPa, SiPS, SuPa, ToU, WJK, Yllätys/valkoinen (17)
- 8v8 - 2x30 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkavan ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

12.05.         
turnausjärjestäjänä JuPy - Juankoski, tekonurmi
- JuPy, FC SIILI, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, ToU (6)
turnausjärjestäjänä LehPa - Lehmo, High Pine Lane tn
- LehPa/09 raita, Hurtat, JIPPO-j/punainen, JIPPO-j/valkoinen, JuPS, Yllätys/valkoinen (6)
turnausjärjestäjänä WJK - Varkaus, Keskuskenttä tn
- WJK, HeiPa, LaPa-95, SaPa, SuPa (5)

27.05.         
turnausjärjestäjänä JIPPO-j - Joensuu, Koillispuisto tn
- JIPPO-j/musta, HeiPa, Hurtat, JIPPO-j/punainen, JuPy, JuPS, LehPa/09 raita, SuPa, Yllätys/valkoinen (9)
turnausjärjestäjänä PK-37 - Iisalmi, Kankaan Liikuntapuisto tn
- PK-37/sininen, FC SIILI, LaPa-95, PK-37/valkoinen, SaPa, SiPS, ToU, WJK (8)

17.06.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Ahmo tn
- FC SIILI, HeiPa, Hurtat, JuPS, LaPa-95, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, SuPa (9)
turnausjärjestäjänä Yllätys - Ylämylly, Paloaukea tn
- Yllätys/valkoinen, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/valkoinen, JuPy, LehPa/09 raita, SaPa, ToU, WJK (8)

11.08.          turnausjärjestäjinä JuPS, SaPa
25.08.          turnausjärjestäjinä Hurtat, SuPa, ToU
08.09.          turnausjärjestäjinä HeiPa, LaPa-95, SiPS
_____________________________________________________________________________________________________________________

P9 (-09)
AC BARCA/punainen, AC BARCA/sininen, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, HeiPa, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, KiuPa/Hupit, KiuPa/Penat, LaPa-95, LehPa, NP-H, Pallokissat/09 musta, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, SaPa, SuPa, ToU, WJK, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (22)
- 5v5 - 2x25 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

10.05.         
turnausjärjestäjänä LehPa - Lehmo, High Pine Lane tn
- LehPa, AC BARCA/punainen, AC BARCA/sininen, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (7)
turnausjärjestäjänä PK-37 - Iisalmi, Jalkapallohalli
- PK-37/sininen, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, KiuPa/Hupit, KiuPa/Penat, LaPa-95, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen (8)
turnausjärjestäjänä WJK - Varkaus, Keskuskenttä tn
- WJK, HeiPa, NP-H, Pallokissat/09 musta, SaPa, SuPa, ToU (7)

26.05.         
turnausjärjestäjänä KiuPa - Kiuruvesi, Kuorevirta tn
- KiuPa/Hupit, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, KiuPa/Penat, LaPa-95, NP-H, Pallokissat/09 musta, PK-37/sininen, PK-37/sinivalkoinen, PK-37/valkoinen, SuPa (11)
turnausjärjestäjänä Yllätys - Ylämylly, Paloaukea tn
- Yllätys/sininen, HeiPa, AC BARCA/punainen, AC BARCA/sininen, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, LehPa, SaPa, ToU, WJK, Yllätys/valkoinen (11)

16.06.         
turnausjärjestäjänä JIPPO-j - Joensuu, Koillispuisto tn
- JIPPO-j/musta, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, HeiPa, JIPPO-j/punainen, LehPa, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, PK-37/sinivalkoinen, ToU (11)
turnausjärjestäjänä SaPa - Pieksämäki, Hiekanpään tn
- SaPa, AC BARCA/punainen, AC BARCA/sininen, KiuPa/Hupit, KiuPa/Penat, LaPa-95, Pallokissat/09 musta, SuPa, WJK, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (11)

05.08.          turnausjärjestäjinä AC BARCA, HeiPa, LaPa-95
19.08.          turnausjärjestäjinä NP-H, SuPa
02.09.          turnausjärjestäjinä FC SIILI, Pallokissat, ToU
_____________________________________________________________________________________________________________________

P8 (-10)
AC BARCA, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JuPy, KiuPa, LaPa-95, LehPa/10-11 raita, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, RautU, SiPS, SuPa, ToU (15)
- 5v5 - 2x25 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

19.05.         
turnausjärjestäjänä KiuPa - Kiuruvesi, Kuorevirta tn
- KiuPa, LaPa-95, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS (5)
turnausjärjestäjänä LehPa - Lehmo, High Pine Lane tn
- LehPa, AC BARCA,  JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, JuPy (5)
turnausjärjestäjänä ToU - Toivala, Tanhula tn
- ToU, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, RautU, SuPa (5)

17.06.         
turnausjärjestäjänä JuPy - Juankoski, urheilukenttä
- JuPy, AC BARCA, LaPa-95, LehPa, ToU (5)
turnausjärjestäjänä PK-37 - Iisalmi, Sankariniemi
- PK-37/sininen, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, KiuPa, PK-37/valkoinen (5)
turnausjärjestäjänä RautU - Rautalampi, tekonurmi
- RautU, JIPPO-j/musta, JIPPO-j/punainen, SiPS, SuPa (5)

12.08.          turnausjärjestäjinä AC BARCA, SiPS, SuPa
26.08.          turnausjärjestäjinä FC SIILI, JIPPO-j, LaPa-95
_____________________________________________________________________________________________________________________

T11 (-07)
FC Hertta/08, FC Hertta/punainen, FC Hertta/sininen, FC SIILI/valkoinen, FC SIILI/vihreä, Klubi-36, Pallokissat/musta, Pallokissat/valkoinen, STPS, WJK (10)
- 8v8 - 2x30 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkavan ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

12.05.         
turnausjärjestäjänä Klubi-36 - Iisalmi, Kankaan Liikuntapuisto tn
- kaikki joukkueet

20.05.         
turnausjärjestäjänä Pallokissat - Kuopio, Keskuskenttä tn
- kaikki joukkueet

10.06.         
turnausjärjestäjänä STPS - Savonlinna,
- kaikki joukkueet

04.08.          turnausjärjestäjänä FC SIILI
25.08.          turnausjärjestäjänä WJK
15.09.          turnausjärjestäjänä FC Hertta
_____________________________________________________________________________________________________________________

T10 (-08)
FC Hertta, FC SIILI, Klubi-36, Pallokissat (4)
- 8v8 - 2x30 min - pallo n:o 4
- rangaistusalueen tasalta alkavan ja päätyrajan välinen alue on paitsioaluetta
Otteluohjelmat >>>>>

10.05.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Ahmo tn
- kaikki joukkueet

16.06.         
turnausjärjestäjänä Klubi-36 - Iisalmi, Haukiniemi
- kaikki joukkueet

18.08.          turnausjärjestäjänä FC Hertta
01.09.          turnausjärjestäjänä Pallokissat
_____________________________________________________________________________________________________________________

T9 (-09)
FC Hertta/musta, FC Hertta/punainen, FC SIILI/Rubiinit, FC SIILI/Safiirit, FC SIILI/Smaragdit, Klubi-36, Pallokissat/09 musta, Pallokissat/09 valkoinen, Pallokissat/10 musta, Pallokissat/10 valkoinen (10)
- 5v5 - 2x25 min - pallo n:o 3
Otteluohjelmat >>>>>

19.05.         
turnausjärjestäjänä Klubi-36 - Iisalmi, Jalkapallohalli
- kaikki joukkueet

09.06.         
turnausjärjestäjänä FC SIILI - Siilinjärvi, Ahmo tn
- kaikki joukkueet

12.08.          turnausjärjestäjänä FC Hertta
26.08.          turnausjärjestäjänä Pallokissat