Kilpailutoiminta

Näin me pelaamme 2019 !!!!!!
(tilanne 11.07. - syksyn turnausjärjestäjien muutokset vielä mahdollisia)

Tulospalvelun ohjeet >>>>>

KOLMONEN
Otteluohjelma >>>>>
AC BARCA*, FC Blackbird, JJK Jyväskylä, JPS, Kings SC, KuKi, LehPa, PAVE, SC Riverball, ToU, Warkaus JK (11)
* Huima luopunut ja tilalle nousi AC BARCA
* JIlves luopunut - tilalle ei joukkuetta
- Itä-Suomen ja Keski-Suomen yhteinen kilpailu
- kaksikertainen sarja
- sarjan voittaja saa nousuoikeuden kauden 2020 Kakkoseen.  Nousupakkoa ei ole.  Mikäli voittaja ei halua nousta, nousupaikka tarjotaan toiseksi sijoittuneelle.  Jos sarjan kahdesta parhaasta ei kumpikaan omaa nousuhalukkuutta, sarjapaikka siirtyy liiton täydennysmenettelyyn
- sarjasta putoavien joukkueiden määrä ratkaistaan vasta pelikauden jälkeen, koska niiden määrään vaikuttavat niin Kakkoseen nousija kuin mahdollisesti Kakkosesta putoavat joukkueet sekä Nelosesta nousuhalukkuuden omaavat joukkueet. 
____________________________________________________________________________________________________________________

NELONEN
Otteluohjelma >>>>>
AFC Keltik, Kings SC /Akatemia*, KiU, Kuopion Elo, LiPa, NP-H, Raiku, SaPa, ToU/2, Zulimanit (10)
* AC BARCA nousi täydennysmenettelyn pohjalta Kolmoseen ja tilalle nousi Kings SC/Akatemia
- kaksinkertainen sarja
- sarjan voittajalla ainakin nousuoikeus kauden 2020 Kolmoseen – ei nousupakkoa – nousuoikeutta tarjotaan enintään kolmelle parhaalle joukkueelle
- ainakin kaksi joukkuetta on putoajien paikalla – putoajien määrä ratkaistaan pelikauden jälkeen, koska niiden määrään vaikuttavat Kolmosen putoajat kuin Nelosesta ja Viitosesta nousuhalukkuuden omaavat joukkueet
____________________________________________________________________________________________________________________

VIITONEN
Otteluohjelmat >>>>>
Lohko A
         Hurtat, IRPA, JoPS, JoPS/2, JUrho, LehPa/2, NiemU, Yllätys (8)
Lohko B         FC Nekkarin Pallo, FC Tarzan, HarTe, JuPy, JuPS, KiuPa, KJK, Kuopion Elo/2, LaPa-95, PuPa, SiPS, SuPa, Zulimanit/Pappazulut (13)
- lohko A kaksinkertainen sarja ja lohko B yksinkertainen sarja
- kaksi joukkuetta lohkostaan kaksinkertaiseen loppusarjaan, jossa joukkueiden keskinäiset alkulohkon ottelut jäävät voimaan – ei osanottopakkoa.  Lohko B:n joukkueet pelaavat ennen loppusarjan alkua toisen keskinäisen ottelunsa
- Nelosen nousijamäärä ratkaistaan myöhemmin
____________________________________________________________________________________________________________________

JKKI/40
11v11
2 x 40 min
Otteluohjelma >>>>>
AC BARCA, HuPa, JuPS, LehPa, SiPS, ToU, Veterok (7)
- kaksinkertainen sarja
- joukkueen kokoonpanossa saa olla kolme alaikäistä pelaajaa, joiden tulee olla vähintään 35v
____________________________________________________________________________________________________________________

JKKI/45
7v7
2 x 30 min - kolmen ottelun turnauksessa peliaika 2 x 20 min
Otteluohjelma >>>>>
HuPa, OuPa, PuPa, ToU (4)
- neljä turnausta – kolminkertainen sarja
- joukkueen kokoonpanossa saa olla kaksi alaikäistä pelaajaa, joiden tulee olla vähintään 40v
19.05.             turnausjärjestäjänä ToU
15.06.             turnausjärjestäjänä OuPa
17.08.             turnausjärjestäjänä PuPa
21.09.             turnausjärjestäjänä HuPa
____________________________________________________________________________________________________________________

P17 (-02)
2 x 40 min
Kakkonen
Otteluohjelma >>>>>
kevätkierros

FC LaPa, JIPPO-j/Akatemia, JJK/2, KJP/yj2, KuPS/2, MiKi, PaRi, PeKa/yj, PK-37, WJK/SuPa yj (10)
- yksinkertainen sarja
- sarjan kaksi parasta joukkuetta nousevat syksyn B-poikien Ykköseen
- sarjasta putoajien määrä ratkaistaan sarjan päätyttyä – syksyllä pyritään pelaamaan myös 10:n joukkueen sarja
syyskierros
FC LaPa/yj, IPS/yj, JJK Jyväskylä/2, KeuPa, KuPS/2, MP, PaRi, PeKa/yj, PK-37 yj, SaPa (10)
- yksinkertainen sarja
- sarjan kaksi parasta joukkuetta nousevat kevään 2020 B-poikien Ykköseen
- sarjasta putoajien määrä ratkaistaan sarjan päätyttyä – keväällä 2020 pyritään pelaamaan myös 10:n joukkueen sarja

Kolmonen
2 x 40 min
Otteluohjelma >>>>>
kevätkierros

K-S United, KeuPa, Komeetat/B2, KuPS/3, KuPS/jl 04 haaste, SaPa, SC Riverball (7)
- yksinkertainen sara
- sarjan kaksi parasta joukkuetta yksiosaiseen Kakkosen nousukarsintaan Kaakkois-Suomen piirin joukkueiden kanssa – lohkovoittajat saavat kotiedun – runkopäivä la 29.06.
syyskierros
JJK-j, K-S United, Komeetat/B2, KuPS/3, KuPS/04, SC Riverball, Yllätys/JIPPO-j yj (7)
- yksinkertainen sajra
- sarjan kaksi parasta joukkuetta yksiosaiseen Kakkosen nousukarsintaan Kaakkois-Suomen piirin joukkueiden kanssa – lohkovoittajat saavat kotiedun – runkopäivä la xx.xx.

Pienkenttä
2 x 30 min
8v8
Otteluohjelma >>>>>
P17                Hurtat, SaPa
P15                OuPa, SaPa, SuPa
- yhteinen kilpailu P17 ja P15
- neljä turnausta – kaksinkertainen sarja
12.05.            turnausjärjestäjänä SaPa
08.06.            turnausjärjestäjänä OuPa
04.08.            turnausjärjestäjänä SuPa
08.09.            turnausjärjestäjänä Hurtat
____________________________________________________________________________________________________________________

P15 (-04)
2 x 40 min
Normaalikenttä
Otteluohjelma >>>>>
KuPS/jl 04 keltainen, KuPS/jl 04 musta, KuPS/jl 05 haaste, LaPa-95, PK-37, SaPa, SiPS/WJK yj, Yllätys (8)
- kaksinkertainen sarja

Itäinen aluesarja
2 x 35 min
Otteluohjelma >>>>>
kevätkierros

JJK-j/04 red, JJK-j/05 red, Komeetat, KuPS/jl 04, LehPa, PaRi, SiPS/WJK yj, Yllätys (8)
- kullakin joukkueella kolme turnausta sekä yksi yksittäinen ottelu – yksinkertainen sarja
11.05.          turnausjärjestäjänä SiPS/WJK yj (mukana SiPS/WJK yj, KuPS/jl 04, JJK-j/04 red, JJK-j/05 red)
25.05.          turnausjärjestäjänä Yllätys (mukana Yllätys, LehPa, Komeetat, PaRi)
30.05.          turnausjärjestäjänä LehPa (mukana LehPa, Yllätys, KuPS/jl 04, SiPS/WJK yj)
02.06.          turnausjärjestäjänä Komeetat (mukana kaikki Keski-Suomen joukkueet)
15.06.          turnausjärjestäjänä JJK-j 04 red (mukana JJK-j 04 red, JJK-j 05 red, LehPa, Yllätys)
16.06.          turnausjärjestäjänä KuPS/jl 04 (mukana KuPS/jl 04, SiPS/WJK yj, Komeetat, PaRi)
syyskierros
JJK-j/05 red, Komeetat, KuPS/jl 04, LehPa, PaRi, SiPS/WJK yj (6)
- kullakin joukkueella kaksi turnausta sekä yksi yksittäinen ottelu – yksinkertainen sarja

Pienkenttä
- yhteinen kilpailu P17 kanssa

Cup
2 x 40 min
Otteluohjelma >>>>>
KuPS/jl 04 keltainen, KuPS/jl 04 musta, KuPS/jl 05 haaste, LaPa-95, PK-37, SaPa, SiPS/WJK yj, Yllätys (8)
- 1. kierros neljä ottelua (23-28.04.)
   24.04.     PK-37 - KuPS/jl 05 haaste > PK-37 jatkoon
   24.04.     Yllätys - KuPS/jl 04 keltainen > Yllätys jatkoon
   26.04.     SaPa - SiPS/WJK yj > SiPS/WJK yj jatkoon
   27.04.     KuPS/jl 04 musta - LaPa-95 > KuPS/jl 04 musta jatkoon
- 2. kierros kaksi ottelua – jos mukana on kaksi saman seuran joukkuetta, niin ne asetetaan suoraan vastakkain (6-12.05.)
   10.05.     Yllätys - KuPS/jl 04 musta > Yllätys finaaliin
   09.05.     SiPS/WJK yj - PK-37 > PK-37 finaaliin
- finaali 02.06. Toivalassa.
____________________________________________________________________________________________________________________

P14 (-05)
2 x 40 min
Normaalikenttä
Otteluohjelmat >>>>>
kevätkierros

Lohko A         JIPPO-j/06, LehPa, WJK, Yllätys/06 (4)
Lohko B         FC SIILI/JuPy yj, PK-37, SaPa, ToU/SiPS yj (4)
- kahdessa lohkossa kaksinkertaiset sarjat
syksyn valiosarja
- lohkojen kaksi parasta joukkuetta
LehPa, WJK, PK-37, SaPa
- kaksinkertainen sarja
syksyn perussarja
- lohkojen muut joukkueet
Yllätys/06, JIPPO-j/06, FC SIILI/JuPy yj, ToU/SiPS/yj
- syksylle ilmoittautuneet uudet joukkueet
KuPS/jl 05/06, KuPS/jl 06 haaste, ToU
- yksinkertainen sarja

Pienkenttä
8v8
2 x 30 min
Otteluohjelmat >>>>>
kevätkierros
Lohko A         FC Nurmes, Hurtat, KiuPa, KuPS/jl 06 keltainen (4) - JuPS luopui
Lohko B         FC SIILI/JuPy yj, KuPS/jl 05, KuPS/jl 06 musta A, SaPa, WJK (5)
- lohko A kolme turnausta ja lohko B neljä turnausta – kaksinkertaiset sarjat
04.05.            turnausjärjestäjinä KiuPa ja FC SIILI/JuPy yj > turnaukset peruttu olosuhteiden johdosta
18.05.            turnausjärjestäjänä KuPS/jl 06 keltainen ja SaPa
19.05.            turnausjärjestäjänä FC SIILI/JuPy yj (siirretty turnaus)
25.05.            turnausjärjestäjänä WJK
08.06.            turnausjärjestäjänä KiuPa (siirretty turnaus)
15.06.            turnausjärjestäjinä Hurtat ja KuPS/jl 05
syksyn valiosarja
- lohkojen kaksi parasta joukkuetta
KiuPa, FC Nurmes, SaPa, WJK
- kolme turnausta - kaksinkertainen sarja
11.08.            turnausjärjestäjänä FC Nurmes
31.08.            turnausjärjestäjänä SaPa
21.09.            turnausjärjestäjänä KiuPa
syksyn perussarja
- lohkojen muut joukkueet
Hurtat, KuPS/jl 06 keltainen (ei osallistu), KuPS/jl 05, FC SIILI/JuPy yj, KuPS/jl 06 musta A (ei osallistu)
- syksylle ilmoittautuneet uudet joukkueet
SuPa
- kolme turnausta - kaksinkertainen sarja
11.08.            turnausjärjestäjänä Hurtat
31.08.            turnausjärjestäjänä FC SIILI
21.09.            turnausjärjestäjänä SuPa

Cup
Otteluohjelma >>>>>
FC SIILI/JuPy yj, LehPa, PK-37, SaPa, ToU/SiPS yj, WJK, Yllätys/06 (7)
- 1. kierros kolme ottelua – yksi joukkue suoraan 2. kierrokselle (23-28.04.)
   23.04.     Yllätys/06 - FC SIILI/JuPy yj > Yllätys/06 jatkoon
   23.04.     WJK - PK-37 > PK-37 jatkoon
   24.04.    ToU/SiPS yj - LehPa > LehPa jatkoon
   SaPa suoraan 2. kierrokselle
- 2. kierros kaksi ottelua (2-19.05.)
   09.05.     LehPa - SaPa > LehPa finaaliin
   04.05.     PK-37 - Yllätys/06 > PK-37 finaaliin
- finaali 02.06. Toivalassa.
____________________________________________________________________________________________________________________

P13 (-06)
8v8
2 x 30 min
Ykkönen
Otteluohjelmat >>>>>

kevätkierros
Lohko A         JIPPO-j/07, KuPS/jl 07 haaste, SaPa, SuPa, WJK (5)
Lohko B         NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SiPS, SiPS/tytöt, ToU (6)
- neljä turnausta sekä lohko B:ssä kullakin joukkueella kaksi yksittäistä ottelua – kaksikertainen sarja
12.05.            turnausjärjestäjinä JIPPO-j/07 ja PK-37
19.05.            turnausjärjestäjinä SuPa ja SiPS
30.05.            turnausjärjestäjinä WJK ja NP-H
16.06.            turnausjärjestäjinä SaPa ja ToU
syksyn valiosarja
- lohkojen kolme parasta joukkuetta
WJK, JIPPO-j/07, SaPa, PK-37/valkoinen, PK-37/sininen (ei osallistu), SiPS - kun PK-37/sininen ei osallistu syksyn kilpailuun sen paikan saa ToU
- kolme turnausta - kaksikertainen sarja, jossa joukkueiden keskinäiset alkulohkojen ottelut jäävät voimaan
03.08.            turnausjärjestäjänä PK-37
24.08.            turnausjärjestäjänä JIPPO-j
15.09.            turnausjärjestäjänä WJK
syksyn perussarja
- lohkojen muut joukkueet
SuPa (ei osallistu), KuPS/jl 07 haaste, NP-H, SiPS/tytöt
- syksylle ilmoittautuneet uudet joukkueet
KuPS/jl 06 keltainen, KuPS/jl 06 musta B, JIPPO-j/06, KiuPa
- kolme turnausta - kaksinkertainen sarja
03.08.            turnausjärjestäjänä JIPPO-j/06
24.08.            turnausjärjestäjänä KuPS/jl 07 haaste
15.09.            turnausjärjestäjänä SiPS/tytöt

Kakkonen
8v8
2 x 30 min
Otteluohjelma >>>>>
JoPS, KiuPa, KuPS/jl 06 keltainen, KuPS/jl 06 musta B, ToU/07 (5)
- kolme turnausta – kaksikertainen sarja
12.05.            turnausjärjestäjänä KuPS/jl 06 keltainen
19.05.            turnausjärjestäjänä JoPS
30.05.            turnausjärjestäjänä KiuPa
16.06.            turnausjärjestäjänä ToU/07

Kun sarjan joukkueet siirtyivät syksylle muihin sarjoihin, niin sarjaa ei pelata syksyllä

Cup
Otteluohjelma >>>>>
KuPS/jl 06 keltainen, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SaPa, SiPS, ToU, WJK (8)
- 1. kierros neljä ottelua (23-28.04.)
   25.04.     PK-37/valkoinen - NP-H > PK-37/valkoinen jatkoon
   25.04.     SaPa - ToU > SaPa jatkoon
   25.04.     SiPS - PK-37/sininen > PK-37/sininen jatkoon
   25.04.     WJK - KuPS/jl 06 keltainen > WJK jatkoon
- 2. kierros kaksi ottelua – jos mukana on kaksi saman seuran joukkuetta, niin ne asetetaan suoraan vastakkain (2-15.05.)
   08.05.     PK-37/valkoinen - PK-37/sininen > PK-37/valkoinen finaaliin
   13.05.     WJK - SaPa > WJK finaaliin
- finaali 02.06. Toivalassa.
____________________________________________________________________________________________________________________

P12 (-07)
8v8
2 x 30 min
Ykkönen
Otteluohjelmat >>>>>

kevätkierros
Lohko A         AC BARCA, LehPa/08 punainen, LehPa/punainen, Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen (5)
Lohko B         NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SaPa, SoU (5) - (KuPS/jl 07 A luopunut 11.04.)
- neljä turnausta – kaksikertainen sarja
04.05.            turnausjärjestäjinä LehPa/punainen ja SaPa > turnaukset peruttu olosuhteiden johdosta
18.05.            turnausjärjestäjinä Yllätys ja PK-37
25.05.            turnausjärjestäjinä LehPa/08 punainen ja SoU
08.06.            turnausjärjestäjänä SaPa ja LehPa/punainen (siirretyt turnaukset)
15.06.            turnausjärjestäjinä AC BARCA ja NP-H
syksyn valiosarja
- lohkojen kolme parasta joukkuetta
Yllätys/sininen, Yllätys/valkoinen, LehPa/punainen, PK-37/sininen, NP-H, SoU
- kolme turnausta - kaksinkertainen sarja, jossa joukkueiden keskinäiset alkulohkojen ottelut jäävät voimaan
10.08.            turnausjärjestäjänä SoU
31.08.            turnausjärjestäjänä Yllätys
07.09.            turnausjärjestäjänä PK-37
syksyn perussarja
- lohkojen muut joukkueet
AC BARCA, LehPa/08 punainen, PK-37/valkoinen, SaPa
- syksylle ilmoittautuneet uudet joukkueet
JIPPO-j/07, JIPPO-j/08 musta, JoPS, ToU/07
- kolme turnausta sekä kullakin joukkueella yksi yksittäinen ottelu - yksinkertainen sarja
10.08.            turnausjärjestäjänä SaPa
25.08.            turnausjärjestäjänä PK-37
07.09.            turnausjärjestäjänä JIPPO-j/08 musta

Kakkonen
Otteluohjelmat >>>>>

kevätkierros
Lohko A         FC Hertta/07 tytöt, FC Pogosta, FC SIILI, JuPS, LehPa/musta (5)
Lohko B         KiuPa, KuPS/jl 07 B, LaPa-95, RautU, SuPa (5)
- neljä turnausta – kaksikertainen sarja
04.05.            turnausjärjestäjinä LehPa/musta ja KuPS/jl 07 B > turnaukset peruttu olosuhteiden johdosta
18.05.            turnausjärjestäjinä FC SIILI ja KiuPa
25.05.            turnausjärjestäjinä FC Hertta/07 tytöt ja RautU
30.05.            turnausjärjestäjänä LehPa/musta (siirretty turnaus)
02.06.            turnausjärjestäjänä KuPS/jl 07 B (siirretty turnaus)
15.06.            turnausjärjestäjinä FC Pogosta ja LaPa-95
syksyn valiosarja
- lohkojen kolme parasta joukkuetta
FC Pogosta, FC SIILI, LehPa/musta, KuPS/jl 07 B, LaPa-95, KiuPa
- kolme turnausta - kaksinkertainen sarja, jossa joukkueiden keskinäiset alkulohkojen ottelut jäävät voimaan
10.08.            turnausjärjestäjänä FC Pogosta
25.08.            turnausjärjestäjänä LaPa-95
07.09.            turnausjärjestäjänä KiuPa
syksyn perussarja
- lohkojen muut joukkueet
JuPS, FC Hertta/07 tytöt, RautU, SuPa
- kolme turnausta - kaksikertainen sarja
10.08.            turnausjärjestäjänä FC Hertta/07 tytöt
25.08.            turnausjärjestäjänä JuPS
07.09.            turnausjärjestäjänä SuPa
- syksylle ei ilmoittautunut uusia joukkueita

Cup
Otteluohjelma >>>>>
FC SIILI, KuPS/jl 07 A, KuPS/jl 07 B, LehPa/08 punainen, LehPa/punainen, NP-H, PK-37/sininen, PK-37/valkoinen, SaPa, Yllätys (10)
- 1. kierros kaksi ottelua – kuusi joukkuetta suoraan 2. kierrokselle (15-18.04.)
   17.04.     SaPa - KuPS/jl 07 B > KuPS/jl 07 B jatkoon
   17.04.     PK-37/valkoinen - FC SIILI > PK-37/valkoinen jatkoon
   muut joukkueet suoraan 2. kierrokselle
- 2. kierros neljä ottelua (23-29.04.)
   25.04.     LehPa/08 punainen - KuPS/jl 07 B > LehPa 08 punainen jatkoon
   23.04.     LehPa/punainen - NP-H > NP-H jatkoon
   24.04.     PK-37/sininen - KuPS/jl 07 A > PK-37/sininen jatkoon luovutuksella
   27.04.     Yllätys - PK-37/valkoinen > Yllätys jatkoon
- 3. kierros kaksi ottelua – jos mukana on kaksi saman seuran joukkuetta, niin ne asetetaan suoraan vastakkain (6-15.05.)
   13.05.     PK-37/sininen - NP-H > PK-37/sininen finaaliin
   15.05.     Yllätys - LehPa/08 punainen > Yllätys finaaliin
- finaali 02.06. Toivalassa.
____________________________________________________________________________________________________________________

NAISET/T18
Normaalikenttä
2 x 40 min
- alueellinen kilpailu yhdessä Keski-Suomen kanssa
- yhteinen kilpailu naisten ja B-tyttöjen kanssa – WJK pelaa Kaakkois-Suomen naisten Kolmosessa ja karsii sieltä Kakkoseen
Otteluohjelma >>>>>
kevätkierros
FC SIILI/JuPy yj, Pallokissat/B2, Pallokissat/United, PaRi (4)
- kaksinkertainen sarja
syyskierros
FC Hertta, FC SIILI, Pallokissat/B2, Pallokissat/United, PaRi (5)
- kaksinkertainen sarja

T18 Ykkösen karsinta
Otteluohjelma >>>>>
syyskierros

- FC Hertta, FC SIILI
- kaksiosainen ottelu vierasmaalisäännöllä

Pienkenttä
7v7
2 x 30 min
Otteluohjelma >>>>>
FC SIILI, KiuPa, LaPa-95, NP-H, Pallokissat/B2, WJK/harraste (6)
- viisi turnausta – kaksikertainen sarja
11.05.            turnausjärjestäjänä WJK/harraste
09.06.            turnausjärjestäjänä FC SIILI
10.08.            turnausjärjestäjänä LaPa-95
24.08.            turnausjärjestäjänä KiuPa
07.09.            turnausjärjestäjänä Pallokissat/B2
____________________________________________________________________________________________________________________

T15 (-04)
Itäinen aluesarja
2 x 35 min
11v11
Otteluohjelma >>>>>
kevätkierros

JIlves, JyPK/vihreä, LaPa-95, MuurY, PU-62, SiPS yj, ToU (7)
- kullakin joukkueella kolme turnauspäivää – kaksinkertainen sarja
05.05.             turnausjärjestäjänä SiPS (mukana SiPS yj, ToU, MuurY, JIlves)
                       turnausjärjestäjänä JyPK (mukana JyPK, LaPa-95, PU-62)
26.05.             turnausjärjestäjänä PU-62 (mukana PU-62, ToU, SiPS yj, JyPK)
30.05.             turnausjärjestäjänä JIlves (mukana JIlves, MuurY, LaPa-95)
08.06.             turnausjärjestäjänä LaPa-95 (mukana LaPa-95, SiPS yj, ToU)
29.06.             turnausjärjestäjänä MuurY (mukana MuurY, JyPK, JIlves, PU-62)
syyskierros
FC SIILI, JIlves, JyPK/vihreä, Klubi-36, LaPa-95, MuurY, PU-62, SiPS yj, ToU (9)

Cup
8v8
2 x 30 min
LaPa-95, SiPS, ToU (3)
- ei pelata joukkueiden vähyydestä johtuen
____________________________________________________________________________________________________________________

T14 (-05)
8v8
2 x 30 min
Otteluohjelma >>>>>
FC SIILI, KiuPa, LehPa, WJK (4)
- neljä turnausta – kolminkertainen sarja
18.05.            turnausjärjestäjänä LehPa
08.06.            turnausjärjestäjänä WJK
03.08.            turnausjärjestäjänä KiuPa
24.08.            turnausjärjestäjänä FC SIILI

Cup
8v8
Otteluohjelma >>>>>
FC SIILI, KiuPa, SiPS, WJK (4)
- 1. kierros kaksi ottelua (29.4. - 08.05.)
   06.05.     KiuPa - SiPS > KiuPa finaaliin
   06.05.     WJK - FC SIILI > FC SIILI finaaliin
- finaali 02.06. Toivalassa.
____________________________________________________________________________________________________________________

T13 (-06)
8v8
2 x 30 min
Otteluohjelma >>>>>
FC Hertta/Yllätys yj, FC Wimma, KuKi/Tiikerit, LaPa-95, Pallokissat, ToU/FC SIILI yj (6)
(KuKi/Tiikerit luopui kevätkauden jälkeen)
- viisi turnausta – kaksinkertainen sarja
11.05.            turnausjärjestäjänä ToU/FC SIILI yj
25.05.            turnausjärjestäjänä Pallokissat
31.08.            turnausjärjestäjänä LaPa-95
14.09.            turnausjärjestäjänä FC Hertta/Yllätys yj

Cup
8v8
Otteluohjelma >>>>>
FC Hertta, FC Hertta/07, Klubi-36, LaPa-95, ToU/FC SIILI yj (5)
- 1. kierros yksi ottelu – kolme joukkuetta suoraan 2. kierrokselle (23.4.-7.5.)
   07.05.     ToU/FC SIILI yj - FC Hertta/07 > FC Hertta/07 jatkoon
   muut joukkueet suoraan 2. kierrokselle
- 2. kierros kaksi ottelua – jos mukana on kaksi saman seuran joukkuetta, niin ne asetetaan suoraan vastakkain (8-20.5.)
   14.05.     FC Hertta - FC Hertta/07 > FC Hertta finaaliin
   15.05.     Klubi-36 - LaPa-95 > Klubi-36 finaaliin
- finaali 02.06. Toivalassa.
____________________________________________________________________________________________________________________

T12 (-07)
8v8
2 x 30 min
Otteluohjelmat >>>>>
kevätkierros
Lohko A         FC Hertta/08, FC SIILI, Klubi-36, Pallokissat, PaRi (5)
Lohko B         FC Hertta/punainen, FC Hertta/sininen, JyPK, Pallokissat/08 valkoinen, STPS (5)
- neljä turnausta – kaksinkertainen sarja
05.05.            turnausjärjestäjinä Klubi-36 ja FC Hertta/punainen
26.05.            turnausjärjestäjinä FC SIILI ja STPS
30.05.            turnausjärjestäjinä FC Hertta/08 ja Pallokissat/08 valkoinen
09.06.            turnausjärjestäjinä Pallokissat ja FC Hertta/sininen
syksyn valiosarja
- lohkojen kolme parasta joukkuetta
Klubi-36, PaRi, Pallokissat, JyPK, FC Hertta/07 punainen, STPS
- kolme turnausta - kaksikertainen sarja, jossa joukkueiden keskinäiset alkulohkojen ottelut jäävät voimaan
11.08.            turnausjärjestäjänä FC Hertta/07 punainen
24.08.            turnausjärjestäjänä Pallokissat
15.09.            turnausjärjestäjänä Klubi-36
syksyn perussarja
- lohkojen muut joukkueet
FC SIILI, FC Hertta/08, Pallokissat/08 valkoinen, FC Hertta/07 sininen (ei osallistu)
- syksylle ilmoittautuneet uudet joukkueet
KuKi/Tiikerit, WJK
- kolme turnausta sekä kullakin joukkueella kaksi yksittäistä ottelua - kaksikertainen sarja
11.08.            turnausjärjestäjänä KuKi/Tiikerit
24.08.            turnausjärjestäjänä WJK
15.09.            turnausjärjestäjänä FC Hertta/08

Cup
8v8
2 x 30 min
Otteluohjelma >>>>>
FC Hertta, FC Hertta/08, FC SIILI, Klubi-36, Pallokissat (5)
- 1. kierros yksi ottelu – kolme joukkuetta suoraan 2. kierrokselle (6-12.5.)
   08.05.     Klubi-36 - FC SIILI > FC SIILI jatkoon
   muut joukkueet suoraan 2. kierrokselle
- 2. kierros kaksi ottelua – jos mukana on kaksi saman seuran joukkuetta, niin ne asetetaan suoraan vastakkain (n. 13-19.5.)
   17.05.     FC Hertta/08 - FC Hertta
   15.05.     FC SIILI - Pallokissat > Pallokissat finaaliin
- finaali 02.06. Toivalassa.

LeikkiMaailman turnauspäivät ja -järjestäjät >>>>>