Ilmoittautuneet 2018

(Ilmoittautuminen on päättynyt)
(varalle voi ilmoittautua >>>>>)
yhdyshenkilö joukkueen kotipaikka 1. peli
KILPASARJA (13)      
Bargain Booze Janne Martikainen * 7.12.
Dirri Joona Jääskeläinen Kuopio 7.12.
Dnipro Dnipro Reetu Räsänen Kuopio 7.12.
FCLP & Jouni Kirko Karilahti * 7.12.
FC Mäytz Aarne Sipola Kuopio 7.12.
FC PPP Furkan Sadik Lahti 7.12.
FC Uje Juha-Antti Rissanen Kuopio 7.12.
FC Vappujalat Arttu Uotila * 7.12.
Hurjat kuoripojat Juho Pennanen * 7.12.
Real Patis Joonas Ojantie Kuopio 7.12.
Team Partshotel Jukka Korvela Kuopio 7.12.
The FestivaL (voittaja 2017) Miikka Viljakainen Kuopio 7.12.
Tsenegeim Sami Tuovinen Kuopio 7.12.
       
HARRASTESARJA (48)      
Ac Kylän Poijjaat Perttu Jumppanen * 7.12.
AC SuHu Jari Mustonen * 7.12.
AFG-Ole` Anniina Siponen Kuopio 30.11.
Alliance Sergey Savitskiy Petroskoi, Venäjä 7.12.
BK BÖK Henri Kumpulainen * 1.12.
Dynamo Petroskoi Pavel Isakov Petroskoi, Venäjä 7.12.
FC GulliGiäryle (voittaja 2017) Simo Sirviö * 7.12.
FC Epelit Erkka Parviainen Juankoski 1.12.
FC Fradi Tomi Rönkkö * 30.11.
Fc Irene Partanen Janne Komulainen Kuopio 30.11.
FC Karhunkaatajat Jonne Juvonen Kuopio 30.11.
FC Kultajuna Tuomas Eskelinen Kuopio 30.11.
FC Lasse Pöysti Jussi Myllykangas * 7.12.
FC Mauhis Ollipekka Ojala * 7.12.
FC Nameless Joni Meltoranta Hämeenlinna 7.12.
FC RosES Nikita Pukh Petroskoi, Venäjä 7.12.
FP Tomas Hoikkanen * 8.12.
Hietalantien Rainers Janne Mertanen Toivala 7.12.
HuKi Petri Tamminen Jyväskylä 8.12.
JalakapalloFC Ville Miettinen * 7.12.
Joen Pojat Sasha Nazarov Joensuu 7.12.
Joukolankadun Jyssäys Joel Hyvönen * 7.12.
joupet.com Atte Heikkinen Kuopio 30.11.
Kaletonin pojat Juho Puhjo * 7.12.
Kalpakikkailijat Eetu Marttila * 7.12.
Karkein Toni Eronen Espoo 7.12.
Kuopion Riento Ulla Kinnunen * 7.12.
KuPa Matti Venäläinen * 7.12.
Kurvin Vauhti Tapio Vattulainen Helsinki 7.12.
Kv Kings Salah Al-mehsen Vantaa 7.12.
Lohkovoittajat Juha Pöyhönen Kuopio 30.11.
Mama Boussa Jerry Tuominen Kuopio 30.11.
Mertsin Enkelit Leevi Suppanen * 7.12.
Mukira Antti Heiskanen Kuopio 30.11.
OFC Kultainen Sukupolvi Timo Tahvanainen * 7.12.
Ollin Poppoo Jani Miettinen * 7.12.
Peltimäen Dynamo Niko Kuosmanen * 1.12.
Pesosen veikot Ville Pesonen Varkaus 1.12.
Real Hazardoza Risto Makkonen * 30.11.
Royalin Rippeet Ville Vainikainen * 7.12.
RS Rehelliset Jouni Laukkanen Tampere 8.12.
Scoho Kalle Tenhunen * 7.12.
SpicyVirgins Georgi Todorov Kuopio 30.11.
Sulavat Suklaat 2.0 Markus Piippo Kuopio 30.11.
Team Äkkihoppu Erkki Lipponen Kolari 8.12.
Yksisarviset Miikka Ahvenainen Lohja 7.12.
Young Boys Alexey Vorotilov Petroskoi, Venäjä 7.12.
ZeeGeeTee Miika Tiihonen * 7.12.
       
FAIR PLAY-SARJA (52)      
AC Liiga Tommi Eskelinen * 7.12.
AC Menestyksen Portaat Janne Heikkinen * 7.12.
Alliance-2 (voittaja 2017) Sergey Savitskiy Petroskoi, Venäjä 7.12.
Beercules United Mika Apell * 7.12.
DC verkkovirrat Jesse Kankkunen * 7.12.
Dynamo PTZ Pavel Isakov Petroskoi, Venäjä 7.12.
Farssi Riku Pulkkanen Helsinki 8.12.
FC Darras Stars Mikko Tiirikainen Kuopio 30.11.
FC Cornflakes Antti Vainikainen * 7.12.
FC Globetrotters Antti Raitamaa * 8.12.
FC Golden Jari Tiihonen Kuopio 30.11.
FC Jalkala Mika Sutinen Suonenjoki 1.12.
Fc KeskiKetterä Atte Heikkinen Kuopio 30.11.
FC Kultakuume Jouko Poussu Kuopio 30.11.
Fc Kunnolla Kalle Holopainen * 7.12.
FC Kupinäijät Alpo Kärkkäinen Kuopio 30.11.
FC Morbid Nemesis Kalle Kantanen * 7.12.
FC ORPA Martti Heiskanen Oravikoski 1.12.
FC Pappa-Karhut Outi Pulliainen Kuopio 30.11.
FC Platinum Tapio Korpijaakko Kuopio 7.12.
FC Potkusormi Jarkko Kauhanen Kuopio 30.11.
HCT Samuli Niskanen Tervo 30.11.
Huumorilla Vaan Sami Timonen * 8.12.
Jouto-ucot Miska Siivonen Kuopio 30.11.
JPP Niko Auvinen Kuopio 1.12.
Jukan Pulju Miika Jalkanen * 7.12.
Kalpeat kavaljeerit Eemeli Manninen Kuopio 7.12.
Kati Hukka Antti Ruhanen Kuopio 1.12.
Keittoreipas Jaakko Happonen Kuopio 30.11.
Kepu-Kari Allstars* Mikko Eskelinen * 30.11.
Lazy Days Joni Huttunen * 7.12.
LAPTI Jari Ollikainen Kuopio 30.11.
Loimu Lohtander Joonatan Kangasniemi Kuopio 30.11.
Luihuset Henri Rissanen Kuopio 30.11.
LuPS Eero Laitinen Karttula 30.11.
Nuiva Mikko Kolehmainen Kuopio 30.11.
ODP crew Niko Puustinen Kuopio 30.11.
Ollin Poppoon vaihtopenkki Jani Miettinen Juankoski 7.12.
Peruna Tyko Salmi Kuopio 30.11.
Ruutiukot Timo Hakkarainen Kuopio 30.11.
Rypysuon Ryhti Mikko Nissinen * 8.12.
Sauna Forum United Tomi Kosonen Jyväskylä 7.12.
Sorbano Otto Mikkonen Kuopio 7.12.
So What Team Jari Partanen * 7.12.
Sweaty Kings Juuso Lyytinen * 7.12.
Takkaa Tullee Ossi Roivainen Kuopio 30.11.
Team GBF Leo Korhonen * 7.12.
Team Sluiba Aapo Martikainen * 7.12.
The Larssons Janne Kauranen * 7.12.
Vetoäijät Niklas Pehkonen * 7.12.
Viikon Putki Lari Kuivalainen Kuopio 7.12.
Zenit Saint-Petersburg Pavel Isakov Pietari, Venäjä 7.12.
       
IKÄMIEHET/40 (10)      
FC Tarzan Matti Kuronen Kuopio 1.12.
Hp 47/seniors Esa Manselius Heinola 1.12.
John Long Team (voittaja 2017) Petri Lehtoranta * 1.12.
KuPS A86 Jari Koistinen Kuopio 1.12.
KuPS B-87 Kimmo Rossi * 1.12.
Pallokeijut seniors Antti Syrjälainen Kuopio 1.12.
"Onego" Mikhail Matveev Petroskoi, Venäjä 1.12.
SiPS Ikämiehet Raimo Taskinen Siilinjärvi 1.12.
Team Blaugrana Matti Heikkinen Kuopio 1.12.
Veterok Konstantin Salonen Sortavala, Venäjä 1.12.
       
IKÄMIEHET/50 (2)      
Outokummun Vesa Petri Räsänen Outokumpu 1.12.
Pattipiät Joni Hiltunen Kuopio 1.12.
       
NAISET/SEKAJOUKKUEET (9)      
Av Bulls Emmi Immonen * 1.12.
FcHöntsäMammat_Klubi-36 Tiina Kauppinen Iisalmi 1.12.
FC Kärkkäri Jenna Kokkonen * 1.12.
Havaijin pallo Lauri Suckman * 1.12.
Kappelin Pimut (voittaja 2017) Eriikka Lyytinen * 1.12.
MuurY Ari Honkanen Muurama 1.12.
Sc Tuplapettymys Amrita Singh Kuopio 1.12.
Team JaksaaJaksaa Airi Korhonen Kuopio 1.12.
TransKeijot ceellä Juho Laitinen Kuopio 1.12.
       
* = pelaajat tulevat eri puolilta maata