Erotuomaritoiminnon yhteystiedot

Suomen Palloliiton alainen kansallinen erotuomaritoiminta perustuu liittohallituksen valitseman erotuomarivaliokunnan tekemiin strategisiin päätöksiin ja toiminnan suuntaviivoihin. Strategian toteuttamisesta ja operatiivisesta toiminnasta vastaa erotuomaritoiminto yhteistyössä piirien erotuomarivastaavien kanssa.

 

Erotuomarivaliokunta

Puheenjohtaja Styrbjörn Oskarsson Maarianhamina
Jäsen Klaus Kulju Haaparanta
Jäsen Petteri Kari Naantali
Jäsen Anu Jokela Vantaa
Jäsen Kaj Natri Järvenpää
Jäsen Kirsi Heikkinen Tampere
Jäsen Matti Heininen Mikkeli
Esittelijä Jouni Hyytiä Turku

 

Erotuomaritoiminto

Jouni Hyytiä 040 083 3668 Erotuomaripäällikkö
Jari Vanhanen 040 703 4014 Erotuomariasiantuntija
Tuomo Fasta 040 522 2222 Erotuomariasiantuntija
Anssi Lahtinen 050 304 6166 Futsal-erotuomariasiantuntija (oto)
Mattias Gestranius   Erotuomarikehittäjä
Antti Munukka   Erotuomarikehittäjä

 

Piirien erotuomarivastaavat

Helsinki Topias Tuira (09) 2292 9112 topias.tuira(a)palloliitto.fi
Itä-Suomi Osmo Jauhiainen 050 512 1917 osmo.jauhiainen(a)palloliitto.fi
Kaakkois-Suomi Vesa Vainio 040 703 0323 vesa.vainio(a)pp.nic.fi
Keski-Suomi Jouni Aapajärvi 044 323 6079 jouni.aapajarvi(a)jkl.fi
Länsi-Suomi Iiro Leino 050 342 4977  iiro.leino(a)pallolitto.fi
Pohjois-Suomi Riku Haataja 045 880 1744 riku.haataja(a)pallolitto.fi
Tampere Anssi Lahtinen 050 304 6166 anssi.lahtinen(a)palloliitto.fi
Uusimaa Mika Peltola 040 505 2068 mika.peltola(a)palloliitto.fi
Vaasa Mika-Markku Karjala 050 377 2112 mika-markku.karjala(a)hotmail.com  
Åland Niclas Fagerlund 045 7342 5109 niclas.fagerlund(a)hawe-bil.com